חוגי העשרה

ללמוד, לחוות, להתחבר
פעילות העשרה לגילאים שונים מעניקה למשתתפים חוויה של למידה, מימוש כישורים והבעה אישית בשעות הפנאי מחוץ למסגרת החינוך הפורמאלי. בגיבוש תכניות הפעילות, אנחנו שמים את המשתתף במרכז, מציעים לו מגוון אפשרויות בחירה ומזמינים אותו , להתפתח, לחוות ולהינות יחד עם צוות מורים ומדריכים, מהמובילים בארץ בתחומיהם, אנו מקווים להעניק לכם שעת פנאי מועשרת ומופלאה.
 
שחמט
מרכז דובדבן, הינה חברה ותיקה בתחום המחשבים וההדרכות, מבית קייטנת דובדבן. 
השחמט הינו משחק חשיבה מהנה ומהווה כלי מצוין לפיתוח אישי, יכולת פתרון בעיות מורכבות, יצירתיות ודמיון, ריכוז ותכנון אסטרטגי. השחמט הוכח ככלי המשפר מיומנויות חשיבה ובתוך כך הישגים לימודיים, מעודד סבלנות ויכולת להתמודד עם כישלונות כחלק מהתפתחות אישית. 
הצטרפו וגלו את הקסם בעולם של דמיון ממלכות קדומות, מלכים, מלכות ומלחמות אבירים
והכירו את אחד המשחקים המרתקים בעולמנו.
מיועד לילדים מתחילים/ מתקדמים ונבחרת.
 
הייטק לגו
חברת ד"ר לגו, בהנהלת מיכה הירש, בעל תואר שני בחינוך, בעל תעודת הוראה,23 שנות ותק בחוגי לגו הנדסי. 
בחוג נלמד ונבין איך פועלים כלים ומכונות אותם כולנו מכירים מחיי היום-יום. בכל שיעור תבנו בעצמכם דגם אחר מלגו הנדסי ותשכללו אותו.
רוצים לבנות ספינת פיראטים? להכין גלידה עם מערבל שבניתם בעצמכם מלגו? ולערוך מרוץ מכוניות מגניב עם החברים שלכם? או אולי לשחק בלייזר צ'אלנג' בשיעור בו נלמד על קרני האור? לנהל קרבות רובוטים בשלט רחוק, ולהפעיל מה שבניתם ע"י תוכנת מחשב?
חוג הלגו מתאים לילדים סקרנים וחכמים האוהבים לבנות, להמציא ולשכלל, המתעניינים בעולם המדע, ההנדסה, הטכנולוגיה וההייטק.
מיועד לכיתות א'-ב',
 
טיסנאות ותעופה 
"עוף גוזל", בהנהלת תומר דשת – טיסנאי ותיק, מטיס מל״טים, בעבר אלוף ישראל לטיסני רדיו.
הטיסנאות הינה תחביב מהנה המאפיין יכולות טכניות גבוהות ותורם לפיתוח מיומנויות חשובות כגון: שרטוט, דיוק, בנייה, הרכבה ושיפור המוטוריקה והקואורדינציה. בנית הטיסנים משולבת בהבנת מאפייני התעופה והאווירונאוטיקה. הטיסנים הנבנים נלקחים בגאווה הביתה. בנוסף שיעורי סימולטור מפגשי הטסה ותוכנית טיסני שלט רחוק למתקדמים ומשתתפי שנה שניה.
מיועד לכיתות א'-ז' קבוצות בהתאם לגיל ורמה.


 ארדווינו- תוכנה ואלקטרוניקה- חדש!
בהדרכת פרי שהם - מהנדס חשמל ומחשבים ומדריך בתחום התוכנה לילדים ונוער בעל ניסיון עשיר.
Arduino – הינו מיקרו בקר פשוט, עם סביבת פיתוח חינמית, המסוגלת להתחבר לרכיבי אלקטרוניקה ולשלוט עליהם. חוג זה מפגיש את המשתתפים עם תחומי האלקטרוניקה, התוכנה, האלגוריתמיקה והרובוטיקה. מיועד למשתתפים עם אופי של "מייקרים – Makers" שאינם מסתפקים בלהבין איך הדברים עובדים, אלא באיך לעשות את זה יותר טוב.
*רצוי להצטייד במחשב נייד.
מיועד לכיתות ו'- ז', ח'-ט'.
 
אלקטרוניקה- חדש!
בהדרכת "אתגר מדעים בע"מ", חברה אשר שמה דגש על עידוד החינוך המדעי- טכנולוגי בקרב ילדים ובני נוער ושילוב דרכי חשיבה מקוריות בסגנון הוראה חדשני.
חוג טכנולוגי חדשני המקנה ידע במושגי יסוד באלקטרוניקה פיתוח יכולות מוטוריות עדינות, דיוק וסדר הבנת פעולות עבודה שבהרכבת המשתתף. בחוג נבנה אזעקה לחדר, קובייה אלקטרונית, אורגנית ועוד פרויקטים מיוחדים ומרתקים.  החוג מועבר גם באמצעות הלוח החכם של המדריך המאפשרת למידה בשיטת ההקרנה הניידת של מהלכי השיעור.
מיועד לכיתות א'- ב', ג'-ה'.

 

חוברת החוגים 2018/19
את הרישום ניתן לבצע באחת מהדרכים הבאות: 


1. רישום אינטרנטי לחוגים כאן


2. שליחת הטופס המצורף במייל: moked5@shoham.muni.il

או בפקס: 03-9773252. יש לודא הגעת הפקס בטלפון: 03-9723001 שלוחה 1

 

לפרטים ניתן לפנות למוקד חמש בטלפון 03-9723001 שלוחה 1

 

 

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים